Šveicarijos frankas CHF

Šveicarijos frankas yra viena populiariausių valiutų pasaulyje. Frankas yra oficiali Šveicarijos ir Lichtenšteino valiuta, kontroliuojama Šveicarijos banko. Šveicarijos frankas yra viena iš stipriausių ir stabiliausių valiutų pasaulyje, o šios šalies bankai yra bene stipriausi visame pasaulyje.

Šveicarijos franko istorija

1907 metais Šveicarijos nacionalinis bankas perėmė banknotų išleidimą ir kantonų ir kitų įvairių bankų irįvedė 50, 100, 500 ir 1000 frankų nominalo vertes bei 1911-iais įvedė 20 frankų vertės kupiūrą. Dar po kelių metų Federalinis iždas ėmė leisti 5, 10 ir 20 frankų popierinius pinigus.

Šveicarijos nacionalinisbankas atspausdino aštuonias banknotų serijas iš kurių šešios buvo skirtos plačiajai visuomenei.

Dabartinė Šveicarijos banknotų serija jau – devintoji. Iš viso banknotus sudaro 10, 20, 50, 100, 200 ir 1000 nominalų vertės.Senoji500 vertės kupiūra pašalinta dėl to, kad 200 frankų vertės kupiūra buvo ženkliai labiau naudojamair pasirodėsėkmingesnėuž senąją.

Šveicarijos frankas ir įdomūs faktai

Šiuo metu Šveicarijos frankas, kartu su Kanados doleriu rikiuojasi šeštoje - septintoje vietoje pagal dažniausiai parduodamas valiutasvisame pasaulyje.

Šveicarijos frankai buvo gaminami keliomis kalbomis- Prancūzų, Italų ir Vokiečių dėl to, kad 1865 šios šalys sudarė Lotynų pinigų sąjungą. Taip pat Šveicarijos Frankas buvo leidžiamas keliomis kalbomis dėl šalies demografijos, dėl to, kad didelė dalis žmonių kalba pastarosiomis trejomis kalbomis.

Šveicarijos frankas CHF santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


franko kursas