Kalorijų skaičiuoklė


Neretai siekdami koreguoti kūno svorį patikime, kad stebuklinga dieta padės išspręsti svorio problemas. Bandome obuolių dietą, džiaugiamės numestais kilogramais, tačiau svoriui greitai nukritus, jis ima ir vėl sugrįžta, tai kaip užburtas ratas be pabaigos. Visgi pabaiga šiam ratui yra, tai kalorijų skaičiavimas. Žinant rekomenduojamą kalorijų kiekį dienai, bus nesunku koreguoti arba palaikyti svorį ir tam nereikės atsisakyti visų mėgstamų produktų.

Rekomenduojamam kalorijų kiekiui apskaičiuoti svarbu nurodyti tikslius kūno duomenis (svorį kilogramais ir ūgį centimetrais), amžių ir fizinį aktyvumą. Gautas rezultatas parodo rekomenduojamą normą norint palaikyti esamą kūno svorį.

Siekiant numesti svorio, reikėtų palaikyti sveikatai palankų kalorijų deficitą, o norint priaugti – saikingai padidinti suvartojamų kalorijų kiekį. Nepaisant išsikelto tikslo, į mitybą rekomenduojama įtraukti baltymų turinčių produktų: paukštiena, kiaušiniai, jogurtas, varškė. Gerųjų riebalų: avokadai, riešutai, žuvis. Taip pat angliavandenių šaltinių: avižos, viso grudo duona, vaisiai, uogos, daržovės. Svarbu subalansuoti mitybą taip, kad nepakenktumėte savo sveikatai, o esant sveikatos problemoms konsultuotis su specialistais.