NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Švedijos krona SEK

Švedijos krona yra oficiali Švedijos valiuta. Žodis„krona“ reiškia „karūna“.Tai oficiali Švedijos valiuta nuo 1873 metų. Viena krona padalinta į 100 erių, tačiau nuo 2010-ųjų metų jų galiojimas pasibaigė. Švedijos krona yra tarp 10populiariausių valiutų pasaulyje.

Švedijoskronosistorija

Švedijos krona 1876-iais pakeitė iki tol buvusią valiutąringsdalerįir iki pat pirmojo pasaulinio karo krona buvo jungtinėSkandinavijosšalių valiuta. Iš visotuo tarpu krona naudojosi Danija, Švedija ir Norvegija. Tačiau atsiskyrus visomsšioms šalims šalys vis dar naudoja kronas su savo šalies simbolika.

Dabartinė Švedijos monetų serija atsirado 2012 metais, kurios pakeitė iki šiol buvusias. Dabartinės monetos pasirodė su nauju dizainu, o pasirodant visam šiam monetų rinkiniui į rinką sugrįžo ir dviejų kronų moneta.

Švedijos krona ir įdomūs faktai

Švedijos krona silpniausia buvo 2009-iais metais. Tuo tarpu Krona stipriausia tapo 2012 metaislyginnatsu Euru, o tai lėmė krizė Graikijoje, kuri prasidėjo 2012 metų vasarą ir kėlė baimę plisti Italijoje ir Ispanijoje.

Pagal 1994 metų Švedijos įstojimą į Euro zoną vienas iš susitarimų buvo, kad Švedija turi įsivesti eurą, kaip savo pagrindinę šalies valiutą. Nepaisant to 2003-iais metaisįvyko referendumas, dėl euro, kuriame didžioji dalis rinkėjų pasisakė prieš euro įvedimąir iki šiol Švedija, kaip savo pagrindinę valiutą naudoja kroną.

Švedijos krona SEK santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


svedijos kronos kursas