NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Rusijos rublis RUB

Rublis yra oficiali Rusijos federacijos valiuta. Smulkesnis Rusijos piniginis vienetas – kapeika. 100 kapeikų sudaro vieną rublį.Iš viso rublį sudaro septyni banknotai, mažiausias - 5 ir didžiausias 5000. Rublis taip patyra ir monetų pavidalo – 1, 2, 5, 10. Smulkesnės monetos – kapeikos, kurios yra1, 5, 10 ir 50vertės.

Rublio istorija

Žodis rublis kilo iš slaviško žodžio kirsti, kapoti, o dabartinių monetų prototipai buvo sidabro liejimo juostelės, kurių vertė buvo nurodoma tam tikro įkirtimų kiekį.Vis tik rublis aktyviai pradėtas naudoti nuo 1919 metų ir tuo metu vadinosi tarybinis rublis, kuris buvo leidžiamas tik kaip popierinis kredito bilietas.

Naujasis, dabartinis rublis buvo išleistas tik po Sovietų Sąjungos žlugimo. Dar 1991 po Sovietų sąjungos žlugimo sovietinis rublis išliko, tačiau 1992-iais buvo išleistas naujas monetų rinkinys, o dar po metų ir naujas Rusijos banknotų rinkinys, kuris pakeitė 1 sovietų rublįį 1 Rusijos rublį.

Rublis ir įdomūs faktai

Rusijos rublis 1998 metais buvo perskaičiuotas nauju kodu ir buvo keičiamas 1 RUB = 1000 rublių. Vis tikper šešis mėnesius trukusios finansinės krizės rublis prarado apie 70 proc. Savo vertės lyginant su JAV doleriu.

Buvusios SSRS šalyseegzistavotradicija susijusi supinigų spalva. Didelė dalis visų nominalų būdavogaminamossu raudonu atspalviu. Rusijos imperijoje aukšto rango auksas, iš kurio būdavo gaminamos monetos, buvo vadinamos raudonuoju auksu, taip parodoma pinigų vertė.

Rusijos rublis RUB santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


rublio kursas