Norvegijos krona NOK

Krona yra oficiali Norvegijos valiuta. Kronas sudaro penkių tipų banknotai ir keturių tipų monetos. Didžiausios vertės banknotas yra 1000 kronų, mažiausias - 50. Monetos sudaro 1, 5, 10 ir 20 kronų. Taip pat yra ir smulkesnė moneta vadinama erės. Viena kronos vertė yra 100 erės, tačiau erės monetos vertė - 50.

Norvegijos kronos istorija

Krona buvo įvesta 1875 metais ir pakeitė iki tol buvusį norvegųrigsdalerį.Rigsdaleriokursas lyginant su kronos kursu 4 kronos = 1rigsdaleris.Valiuta pakeista Norvegijai įstojus į Skandinavijos piniginę sąjungą ir iki 1914 metųvisosskandinavijosšalys naudojo tą pačią valiutą, tačiau po likvidavimo kiekviena šalis prisiskyrė savo vardo valiutą.

Krona ir įdomūs faktai

Norvegijos kronų monetos dažnai yra labai panašios į kitų šalių monetas, ypač į Sirijos svarus. 10 Sirijos svarų ir 20 Norvegijoskronų yra tokios panašios, kad daugelis monetas priimančių aparatų nesugeba atskirti šių monetų ir žmonės dažnai tuo pasinaudoja.

Norvegijos kronos vertė lyginant su kitomis šalimis kiekvienais metais ženkliai skiriasi, dažniausiai skirtumas yra dėlnaftos kainų.

Norvegijos krona iki rekordinio skaičiaus išaugo 2002 metais lyginant su doleriu ir euru, kadangi tuo metu naftos kainos buvo taip pat išaugusios iki rekordinio skaičiaus, o būtent Norvegija yra trečia pagal dydi naftos eksportuotoja pasaulyje.

Norvegijos krona NOK santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


norvegijos kronos kursas