NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Lenkijos zlotas PLN

Zlotas yra oficiali Lenkijos valiuta. Zlotas yra labiausiai keičiama valiuta vidurio Europoje ir užima 22-ąjąvietąužsienio valiutų rinkoje.Zloto valiuta oficialiai įvesta 1919 metais vasario 28 d., o į apyvartą paleista 1924-iais.

Lenkijoszloto istorija

Lenkijos zlotas oficialiai įvestas norint pakeisti savo pirmtaką Lenkijos marką.Devinto dešimtmečio pradžioje dėlinfliacijosvaliuta buvo denominuota. 1995 m. 10 000 tapo vienu zlotu, o nuo to laiko valiuta tapo stabili, o JAV doleris svyravo tarp 3 – 4 zlotų.

Nors Lenkijos valiuta pavadinta zlotai, monetų pavadinimas skiriasi. Monetos vadinamos grašiais ir buvo išleisto 1949 metais.Monetas sudaro 1, 2, 5, 10, 20, 50 grašių bei 1 , 2 , 5 zlotų monetos.

Nors Lenkija yra Europos sąjungos narė, didžioji dalis lenkų griežtai priešinasi euro įvedimui.Vis tik Lenkijai prisijungus prie Europos sąjungos vienas iš reikalavimų yra euro įsivedimas, tačiau tik po to, kai bus įgyvendinti stabilumo kriterijai.

Zlotas ir įdomūs faktai

1 zlotą sudaro 100 grašių. Zloto sutrumpinimas PLN. Populiariausias keitimas yra iš zloto į eurą arba atvirkščiai.Zloto pavadinimas yra kilęs iš žodžio“Zloty”, kas išvertus iš lenkų kalbosreiškia“Auksinis”.Vizualiai zlotų monetos 1, 2 ir 5 yra tarpusavyje labai panašios. Ant vienos pusės yra Lenkijos herbas, o kitoje skaičius su dekoruotais vainikais.

Iš viso popieriniųkupiūrųyra penki leidimai, o ant banknotų vaizduojami istoriškai reikšmingi Lenkijos vadovai. 2015 ir 2017 metais išleista papildoma banknotų serija, su stipresne apsauga ir 500 zlotų kupiūromis.Lyginant su JAV doleriu zlotas aukščiausią tašką buvo pasiekęs 2000 metais.

Lenkijos zlotas PLN santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


zloto kursas