JAV doleris USD

JAV doleris yra oficiali Jungtinių Amerikos Valstijų valiuta. Doleriai yra plačiai naudojami, kaip rezervinė valiuta už JAV ribų.JAV doleriams skirtas kodas yra USD, tačiau net šis trumpinys dažnaisatvejaisyra trumpinamas į $.

JAV dolerio Istorija

Dolerio įvedimas JAV vyko 1792-iais metais. Įvestas doleris pakeitė tokias valiutas, kaipsvarą sterlingą ir Ispanijos dolerį.Pirmosios JAV monetų kasyklos buvo įkurtos tais pačiais 1792-iais, o leidžiamos monetossavo dydžiu ir sudėtimi buvo labai panašios į prieš tai buvusią valiutą - Ispanijos dolerį.

Pirmaisiais JAV dolerio įvedimo metais valiuta buvo monetų pavidalo. Su laiku atsirado ir popieriniai banknotai, kurie iš karto buvo spausdinamo žalsvos spalvos.Popierinio JAV dolerio dizainas keitėsi ne vieną kartą, tačiau galutinis variantas savo dizainą įgavo 1990-iais metais.

JAV doleris ir įdomūs faktai

Dolerio pavadinimas yra kilęs iš žodžio “Joahimstaler”, dėl to, kadpirmosios monetos buvo kaldinamos prie sidabro kasyklosJoahimstale, dabartinėje Čekijos teritorijoje.“Jaohimstal” greitai buvo pradėtastrumpintiį žodi “Taler”, o danai šį žodį tardavo, kaip “Daler”. Dėl lengvesnio tarimai Anglai šį žodį pradėjo vartoti, kaip “Dollar”. Dėl lengvo savo tarimo šis žodis labai greitai tapo priimtinuvietiniams gyventojams.

Doleriams būdingi ir skirtingi apibūdinimai. Žodis “Baksas” yra kilęs iš žodžio “Baksinas” - briedžio kailis.Kailiai buvo pagrindinė prekybos valiuta su JAV gyvenančiais indėnais.Dėl šios priežasties JAV doleris dažnai vartojamas, kaip žargoninis valiutosapibūdinimas.

JAV dolerį, kaip oficialią valiutą naudoja ir kitos šalys, tokios, kaip Britų Mergelės salos, Ekvadoras, Maršalo salos, Mikronezija, Palau, Panama, Rytų Timoras ir Salvadoras.

JAV doleris USD santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


dolerio kursas