NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Japonijos jena JPY

Jena yra oficiali Japonijos valiuta. Jenas sudaro šešių tipų monetos ir keturių tipo banknotai. Jenos kodas yra JPY. Jenayra trečia pasaulyje prekiaujama valiuta po JAV dolerio ir euro. Jena taip pat yra plačiai naudojama, kaip rezervinė valiuta po JAV dolerio,euro irsvarosterlingų.

Istorija

Japoniškai jena reiškia apvali. Jenos pradėtos naudoti 1870 m.,Meidžilaikotarpiu, kai buvo pakeista paini piniginė sistema. 1871m. Buvo patvirtinta dešimtainė valiutos skaičiuoklė. Šis įsakas įtvirtino pagrindinę valiutą seną, kuri yra 1/100 jenos irriną, kuri 1/1000 jenos.

1954-iais buvonuspręstaatsisakyti senų irrinųbei palikti tik jenas, kaip vienintelę valiutą Japonijoje.Iki 1971 m. jena buvo nuvertinta,o tai parodė eksportas ir importas tarptautinėse rinkose. Nuo 1985 m. jenos paklausa užsienio rinkoje pradėjo augti, o tai lėmė jenos įsitvirtinimą tarp labiausiai prekiaujamų valiutų pasaulyje.

Jena ir įdomūs faktai

Jenos monetos yra pritaikytos regos negaliąturintiemsžmonės, dėl savo skirtingų didžių, skirtumų kraštuosejas lengva atskirti jų nematant. Kiekviena jenosmoneta yra nukaldinta iš 100 proc. Aliuminio ir gali plaukti ant vandens.

Jenos kursas į didžiausias žemumas nukrito po antrojo pasaulinio karo, o 1973 m.

Japonijos jena JPY santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


jenos kursas