NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Danijos krona DKK

Danijos krona– oficiali Danijos, Grenlandijos ir Farerų salų valiuta. Vieną Danijos kroną sudaro 100 erių. Danijos kronos kodas yra DKK, tačiau šalyje naudojamas sutrumpinimaskr.Dažnai galima rastitokių žymėjimų, kaip DKR arDkr, tačiau jie nėra oficialūs.

Danijos kronos istorija

Nauja Danijos valiuta, krona buvo pristatyta 1973-iais. Tai buvo oficiali Skandinavijos šalių piniginės sąjungos valiuta, kuria buvo nustatytas kronos ir aukso santykis. Vienas aukso kilogramas buvo prilygintas 2480 kronų.

Skandinavijos šalių sąjungai iširus prieš pirmąjį pasaulinį karą Danija kartu su Švedija ir Norvegija savo valiutos nebepakeitė, tačiaupriskyrė ją, kaip savo vardo valiutą.

Danijos krona ir įdomūs faktai

Danijos kroną naudoja ir dar dvi šalys. Farerų salos naudoja Danijos kroną, tačiau banknotai ir monetos yra nevienodo dizaino ir skirtingo dydžio. Nepaisant to, tai nėra nepriklausoma valiuta.

Antroji danų kronos naudotoja – Grenlandija, kuri taip pat 2008 metais išleido savo šalies skirtingus banknotusir monetas, tačiau oficialieji Danijos kronos banknotai ir monetos ten taip pat galioja.

Danijos krona DKK santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


danijos kronos kursas