NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Azerbaidžano manatas AZN

Azerbaidžano manatasyra oficialiusAzerbaidžanopiniginis vienetas.Žodis manatas yra kilęs iš rusiško žodžio moneta. Manatas yra padalintas į 100kjapikų.Manato banknotus sudaro 1, 5, 10, 20, 50, 100 ir 500 kupiūros. Monetas – 1, 3, 5, 10, 20, 50kjapikųnominalai. Manato simbolis yra₼, tačiau dažnai tiesiog vartojama, kaip mažoji m raidė, kuriyra puikus pakaitalas bei lengviau suprantamas visame pasaulyje.

Azerbaidžano manatasir jo istorija

1919 – 1923 metais buvo išleista pirmieji manatai, kaip Azerbaidžano valiuta, tačiau manatai buvo naudojami kartu su Rusijos rubliais bei nominalai buvo aprašyti dvejomis kalbomis. Pirmieji manatai buvo tik banknotai. Vis tik 1992 Azerbaidžanui tapus nepriklausomam buvo išleista antra valiutos serija ir visiškai atsiribota nuo Rusijos Rublio.Tačiau vos trečiuoju leidimu buvo išleistos ir monetos. Trečiasis leidimas įvyko 2006 metais.

Azerbaidžano manatasir įdomūs faktai

Manato simbolis buvo sukurtas tik 2006 metais. Jį sukūrė Austrų dizaineris Robertas Kalina, kuris buvo įkvėptas Euro ženklo (€). Manato simbolis (₼) primena vieno euro ženklą pasuktą 90 laipsnių kampu pagal laikrodžio rodyklę.

Azerbaidžano manatas AZN santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


azerbaidzano manato kursas