NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Armėnijos dramas AMD

Armėnijos dramasyra oficiali Armėnijosvaliuta, kuridaryranaudojama ir KalnųKarabache. Žodis„dram“ yra verčiamas, kaip„pinigai“ ir yra artimasgraikų drachmai (ankstesnei Graikijos valiutai).Armėnijos centrinis bankas pagal Armėnijos įstatymus turi išskirtines teises leidžiant nacionalinę valiutą, kadangibuvo siekiama išlaikyti Rusijos rublį, kaip nacionalinę valiutą.

Armėnijos dramasir jo istorija

Armėnijoje dramas, kaip piniginis vienetas buvo jau viduramžiais, nuo 1199 metų iki 1375-ųjų, o tuo metu buvo išleistos sidabrinės monetos. Dramas, kaip nacionalinė Armėnijos valiuta buvo sugrąžinta 1991-iais nacionalinioreferendumo metu, kai Armėnija paskelbė nepriklausomybę nuo tarybų sąjungos.

Armėnijos dramasir įdomūs faktai

Dramai į apyvartą išėjo tik 1993-iais, iki tol Armėnijoje galiojoSovietų Sąjungos rubliai. Pirmosios monetos buvo pristatytos tik dar po vienerių metų - 1994-iaisir buvo išleistos 10, 20, 50lumųbei 1, 3, 5 ir 10 dramų nominalo monetos, kurios buvo nukaldintos iš aliuminio, tačiau 2003 – 2004 metais visas monetas pakeitė naujos monetos, kurios buvo kaldinamos iš vario, bronzos ir žalvario.

Armėnijos dramas AMD santykis su EUR pagal šios dienos Lietuvos banko nurodytą kursą. Norėdami suskaičiuoti spauskite nuorodą.


dramo kursas