NEMOKAMI PINIGŲ PAVEDIMAI Į LIETUVĄ

Seime priimtas automobilių taršos mokestis


Seime priimtas automobilių taršos mokestis 2019-12-17

Seimas 2019 gruodžio 17 dieną priėmė Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymą kuris sutrumpintai vadinamas taršos mokesčiu. Už šį įstatymą balsavo 72 Seimo nariai, 53 nariai balsavo prieš, o 4 susilaikė.

Šis mokestis bus mokamas nuo 2020 liepos 1 dienos, nors anksčiau buvo norėta įvestį šį mokestį nuo balandžio 1 d., tačiau instancijom buvo duota daugiau laiko pasiruošti.

Tarp seimo narių priimant mokestį buvo jaučiama priešprieša, vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei tarus, kad nespėjo balsuoti, o Viktorui Prasnkiečiui paskelbus balsavima iš naujo Seimo salėje buvo girdimas ūžesys ir švilpimas.

„Bronislovas Matelis švilpė labai garsiai.“, – vardijo A. Nekrošius.

Priimant taršos mokestį buvo priekaištaujama kad bus apmokestintos tik lengvieji automobiliai, o ūkininkų bei sunkiasvorė technika šio mokesčio išvengs. Šis mokestis taip pat nebus taikomas istorinėm transporto priemonėms bei automobilių perpardavinėtojams, kurie pateiks dokumentus įrodančius kad transporto priemonė greičiau nei per 90 dienų buvo išregisruota ir išvežta iš Lietuvos Respublikos teritorijos.

Taršos mokestis bus taikomas automobiliams, kurių CO2 emisija viršyja 130 gramų nuvažiuotam kilometrui ir prasidės nuo 13,5 euro bei maksimaliai kils iki 540 eurų. Taršos mokestį jūsų automobiliui galite apskaičiuoti mūsų automobilio mokesčio skaičiuoklėje.

Dyzelinu varomiems automobiliams mokestis svyruos tarp 30 ir 540 eurų, benzinu – 15-270 eurų, o dujomis – 13,5 iki 243 eurų.

BFK pirmininkas Valius Ažuolas teigė, kad naujas mokestis kasmet į valstybės biudžetą atneš apie 20 mln. Eur.